Dzień 17

PRZYBYTKU SŁAWNY POBOŻNOŚCI, módl się za nami.

🌸„Odrzucaj (…)światowe i babskie bajki. Sam zaś ćwicz się w pobożności”(1 Tm 4,7) – takie oto rady pozostawił potomnym św. Paweł w jednym z listów do Tymoteusza. Mężowie pewnie zacierają ręce – będzie tyle okazji, by porady te wykorzystać!:-) Spokojnie, Panowie, śpieszę z wyjaśnieniem.

🌸Warunek, jaki podał Apostoł, by stać się pobożnym „sługą Chrystusa Jezusa” wynika z charakteru jego wypowiedzi. List bowiem był swego rodzaju przestrogą przed fałszywymi naukami, jakie głoszono w ówczesnych czasach. Kłamstwa, które wymienia św. Paweł, nazywając je dosadnie „nauką demonów”, nadal mają swoim wyznawców:
„Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył.” (1 Tm 4,3)

🤔Czy nie brzmi to znajomo? Wprawdzie okoliczności historyczne odróżniają nas od czasów chrystusowych, jednak zdaje się, że cel fałszywych proroków pozostaje ten sam. Siostra Łucja dos Santos, będąca świadkiem objawień w Fatimie, jeszcze przed śmiercią mówiła, że kluczowa bitwa między Chrystusem i szatanem będzie toczyła się o małżeństwo i rodzinę.
Czy świat nie stara się za wszelką cenę podważyć sensu ślubnych obietnic? Czy nie traktuje rozwodu jak magicznego antidotum na życiowe niepowodzenia? Czy nie ukazuje związków partnerskich jako atrakcyjnej alternatywy dla sakramentalnego małżeństwa

🤔Druga kwestia dotycząca „pokarmów” może być współcześnie interpretowana nieco szerzej. Pokarm to wszystko, czym się sycisz. To treści, jakie pochłania Twój umysł, emocje, jakie przeżywa Twoje serce. To także wszechobecny konsumpcjonizm i skupienie na kwestiach związanych z tym, co powierzchowne – dieta, kondycja, wygląd.
Tyle bożków wokół nas. Tylu fałszywych proroków, którzy próbują przekonać cię, że odkryli jakiś niezwykły sekret. Że jeśli przestaniesz jeść mięso lub zaczniesz medytować, nagle wszystko się zmieni i będziesz szczęśliwy.

🤫„Babskie bajki” to nic innego jak bezużyteczne gadanie, które staje się udziałem współczesnych influencerów bez względu na płeć. Być może i Ty, zaciekawiony ich życiem, próbowałeś już wielu sposobów na to, by być atrakcyjny dla siebie i swojej Żony. Być może testujesz wciąż nowe metody na bycie idealną panią domu, matką, partnerką dla swego Męża.
Czy nie masz dość

🙏🔥Usiądź dziś do modlitwy z pragnieniem odkrycia prawdziwego sekretu, gdyż „(…)bez wątpienia wielka jest tajemnica pobożności”(1 Tm 3, 16). Pobożność, z greckiego ’eu-sebeia’ to – mówiąc najściślej – ‘dobre oddawanie czci’. Przez wstawiennictwo Tej, której pieśnią życia były słowa „Wielbi dusza moja Pana”, proście, by Pan oczyszczał Was z wpływu fałszywych proroctw i światowych bajek. Tylko tak oczyszczeni będziecie mogli oddawać cześć Temu, który jest prawdziwy.
❤️Módlcie się także o kwestię kluczową, by tocząc na co dzień swoje małe bitwy o rodzinę i małżeństwo, zawsze stać po tej właściwej, czyli PO BOŻEJ stronie.😇

🙏Módlmy się:
https://www.youtube.com/watch?v=s4E7MBWFbvA